2015-16 Young Business Talents, 1η Ευρωπαϊκή νίκη

Η ομάδα μας SPITHES κατέκτησε την 1η νίκη και στον Ευρωπαϊκό τελικό του διαγωνισμού, που πραγματοποιήθηκε online στα τοπικά γραφεία της Beiersdorf ανά χώρα. Η νίκη σημειώνεται ως ακόμη σημαντικότερη, γιατί ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 30-5-2016 στην Αθήνα, μέσα στην περίοδο των εξετάσεων. Την ομάδα αποτελούσαν οι μαθήτριες Σταμενίτου Αθανασία τάξη Β΄, Βουζίνα Χρυσούλα τάξη Β΄, Σαρόγλου Ιωάννα τάξη Γ΄. Υπεύθυνη καθηγήτρια: η εκπαιδευτικός του σχολείου μας Χατζηγεωργίου Μαρία, οικονομολόγος, που συμβούλευε και καθοδηγούσε τους μαθητές και μαθήτριες σε όλη τη διάρκεια του σχολικού έτους.

Η ομάδα με συνοδό την υπεύθυνη καθηγήτριά τους, κλήθηκαν να επισκεφθούν τα κεντρικά γραφεία της εταιρείας Beiersdorf (χορηγός του διαγωνισμού)  στο Αμβούργο της Γερμανίας, όπου και ξεναγήθηκαν στις 9 με 11 Σεπτεμβρίου 2016