2015-16 Young Business Talents, 1η Πανελλήνια νίκη

Την πρώτη θέση στον καινοτόμο πανελλήνιο διαγωνισμό για μαθητές/τριες λυκείου, «Young Business Talents 2015-2016» που αφορά τη διοίκηση εικονικής επιχείρησης, κατέλαβε η ομάδα «SPITHES» του σχολείου μας. Η ομάδα αποτελούνταν από τις μαθήτριες: Σταμενίτου Αθανασία τάξη Β’ τάξη, Βουζίνα Χρυσούλα τάξη Β’ τάξη και Σαρόγλου Ιωάννα τάξη Γ’ τάξη.

Η πανηγυρική κορύφωση και λήξη του καινοτόμου διαγωνισμού γράφτηκε στον Εθνικό Τελικό της Αθήνας, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 2 Απριλίου. Ανάμεσα στις 75 καλύτερες ομάδες του τελικού- περίπου 300 μαθητές Λυκείων- που διαγωνίστηκαν, οι 5 ομάδες ήταν από το σχολείο μας:Spithes”, “Happy Managers”, “Karota”, Blue Bull” και “Business4Woman”.

Υπεύθυνη καθηγήτρια του διαγωνισμού ήταν η εκπαιδευτικός του σχολείου μας Χατζηγεωργίου Μαρία, οικονομολόγος, που συμβούλευε και καθοδηγούσε τους μαθητές και μαθήτριες σε όλη τη διάρκεια του σχολικού έτους.