2023-24 1ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ για την ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Το 1ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ μαθητικής ψηφιακής δημιουργίας στην κατηγορία ΤΑΙΝΙΑ έλαβε το σχολείο μας στον 6ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό Ι.Ο.Α.Σ για την ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ: ΚΟΙΝΗ ΕΥΘΥΝΗ.

Το βίντεο είναι δημιουργία των παιδιών που με την εμψύχωση και καθοδήγηση της εκπαιδευτικού κ. Χατζηστουγιάννη το εμπνεύστηκαν, το σχεδίασαν και το υλοποίησαν με την αποκλειστική χρήση κινητών.

Συγχαίρουμε θερμά την εκπαιδευτικό και τους μαθητές/τριες που συνέβαλλαν στη δημιουργία αυτή: Ζούντα Πέτρο, Ξανθόπουλο Αλέξανδρο, Περπερίδη Δημήτρη, Συρόκα Δήμητρα, Τουρλή Δημήτρη, Βασιλειάδη Νίκο, Παπαδόπουλο Θεόδωρο, Φράγκο Λάζαρο, Μάζνη Θανάση, Μήντο Αλέξανδρο, Χασιώτη Μάριο, Πουρσανίδη Νίκο, Ραμανδανίδη Άγγελο και Μπαλάσκα Στέλλα.

Ο διαγωνισμός διοργανώνεται από το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «Πάνος Μυλωνάς» με την υποστήριξη της Ένωσης Ασφαλιστικών Εταιριών Ελλάδος – ΕΑΕΕ. Στόχος η ανάδειξη προβλημάτων οδικής ασφάλειας και η πρόταση λύσεων.