2020-21 3η Πανελλήνια νίκη στο διαγωνισμό European Money Quiz

Την 3η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ κατέλαβε στον τέταρτο Εθνικό Διαγωνισμό για το Χρήμα «European Money Quiz 2021», η ομάδα του σχολείου μας που αποτελούνταν από τις μαθήτριες της Α΄λυκείου:

Τριφτίδη Ανθή Α4

Μπουράκη Ελευθερία Α4

Δεληλαμπάκη Χρυσάνθη Α1

Σαμαρά Πασχαλίνα Α4

Ο διαγωνισμός που διοργανώνεται από την Ελληνική Ένωση Τραπεζών, διεξήχθη στις 23/3/2021 διαδικτυακά.

Στο διαγωνισμό συμμετείχε επίσης ακόμη μια ομάδα με τους Σταμενίτη Σωτήρη και Καραγιάνη Μανόλη μαθητές της Α΄τάξης οι οποίοι τα πήγαν εξαιρετικά καλά.

Η διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας συγχαίρουν όλα τα παιδιά από καρδιάς και τα εύχονται κάθε πρόοδο με την προτροπή να βάζουν πάντα υψηλούς στόχους και να προσπαθούν να τους πετύχουν με επιμονή, μεράκι και όρεξη για μάθηση.

Υπεύθυνη για τον διαγωνισμό ήταν η οικονομολόγος μας κ. Χατζηγεωργίου Μαρία, που τους οργάνωσε, τους εμψύχωσε και τους καθοδήγησε.

Χάρη στη νίκη τους αυτή, το σχολείο μας έλαβε ως έπαθλο έναν σταθερό υπολογιστή.