2022-23 Για τον Ερυθρό Σταυρό

Στα πλαίσια της δράσης που αφορά τον οργανισμό του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, στις 9/12/2022 οι μαθητές και οι μαθήτριες του 2ου ΓΕΛ Γιαννιτσών είχαν την πρωτόγνωρη ευκαιρία να παρακολουθήσουν και να ενημερωθούν για το έργο και την εθελοντική προσφορά και δράση των πολιτών. Στη δράση αυτή, οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα να λύσουν κάποιες βασικές απορίες, όσον αφορά τέτοιου είδους οργανώσεις. Βοηθός και συνοδοιπόρος μας στη δράση αυτή ήταν ο κ. Μουρλούκος, με τη βοήθεια του οποίου μπορέσαμε και κατανοήσαμε το έργο του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού. Οι καθηγητές και οι μαθητές παρακολούθησαν την παρουσίαση αυτή με προσήλωση και μεγάλο ενδιαφέρον.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Μουρλούκο για τον χρόνο που μας αφιέρωσε κάνοντας την παρουσίαση αυτή.

Τη δράση αυτή οργάνωσαν και ήταν υπεύθυνες η διευθύντρια του σχολείου μας κ. Πασχούδη Μαρία και η εκπαιδευτικός κ. Συροπούλου Ελεάνα

• a2-1
  • a3