2023-24 Στο βάθρο της κωπηλασίας

Μεγάλη διάκριση για τους κωπηλάτες μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας Μαλιούφα Γιάννη, Κιοσελάκη Εύα και Μουρατίδου Λίνα οι οποίοι πήραν ΧΑΛΚΙΝΟ μετάλλιο στο μαθητικό πρωτάθλημα Κωπηλασίας που διοργανώθηκε στις 13 Μαΐου στα αγωνίσματα 1Χ μαθητών και 2Χ μαθητριών.

Επιπλέον η αθλήτρια Μουρατίδου Λίνα κατέκτησε τη 2η θέση και το Αργυρό μετάλλιο στο αγώνισμα 2Χ Νεανίδων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κωπηλασίας που διοργανώθηκε 8-12 Μαΐου στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά, ενώ ο Μαλιούφας Γιάννης την 6η θέση στο 2Χ Ανδρών Κ23, και η Κιοσελάκη Εύα την 8η θέση στο 1Χ Νεανίδων στις 21 συμμετοχές.

Τα παιδιά αυτά αξίζουν τα θερμά μας συγχαρητήριο γιατί καταφέρνουν να συνδυάζουν τον πρωταθλητισμό με τις υψηλές σχολικές επιδόσεις. Τους ευχόμαστε επιτυχία σε όλους τους στίβους της ζωής τους…