2021-22 Με το βλέμμα στο παγκόσμιο

1η ΕΠΙΔΟΣΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ και 5η στον ΚΟΣΜΟ πέτυχε ο ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΟΣ μαθητής μας της Β’ λυκείου ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, αθλητής του ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Το 7ο Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων  διεξήχθη στις 5 /3/2021 στο Ηράκλειο Κρήτης και μεγάλος νικητής στην κατηγορία Κ18 ήταν ο Χρήστος με ρίψη 18.27 στην 5η του βολή αφήνοντας πίσω του το προσωπικό του ρεκόρ με 16.37. Με την επίδοσή του αυτή έκλεισε θέση για το Ευρωπαϊκό Κ18 που θα γίνει στην Ιερουσαλήμ.

Νιώθουμε χαρούμενοι και υπερήφανοι και τον συγχαίρουμε θερμά για την επιτυχία του αυτή!!! Του ευχόμαστε συνέχεια αντάξια των προσπαθειών του και της μέχρι τώρα πορείας του!!!

«Μακρύτερα, ψηλότερα, δυνατότερα» ας είναι ο στόχος των προσπαθειών όλων των μαθητών/τριών μας.