Αίτηση για περιγραφική έκθεση αξιολόγησης προς το ΚΕΔΔΥ

Έδεσσα,  23  Σεπτεμβρίου 2016

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΦΟΡΟΔΙΑΓΝΩΣΗΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ &

ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ  ΠΕΛΛΑΣ

Ταχ. Δ.νση: Φλωρίνης 73

582 00 Έδεσσα

Πληροφορίες: Μπουρδομπούρα Γεωργία

Τηλ. :  23810 51450

Φαξ:    23810 51452

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Aρ.Πρωτ.:1342

Προς:  1.κ. Διευθυντή Εκπ/σης Π.Ε. Πέλλας

2. κ. Διευθυντή Εκπ/σης Δ.Ε. Πέλλας

3.τους /τις διευθυντές/ντριες, προϊσταμέ-νους/ες ,εκπαιδευτικούς των σχολείων Π.Ε.και  Δ.Ε. Πέλλας

Κοιν:  1.Περιφ. Δ/νση Π.Ε & Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας

2. κ.  Σχολική Σύμβουλο 10ης Περιφέρειας Ειδικής Αγωγής

Θέμα:«Ενημέρωση- συνεργασία με τα σχολεία »

Με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς το προσωπικό του ΚΕΔΔΥ Πέλλας σας εύχεται καλή δύναμη ,  κάθε επιτυχία στο δύσκολο και απαιτητικό σας έργο και συνέχιση της καλής μας  συνεργασίας.

Δεδομένου ότι η μεταξύ μας συνεργασία είναι απαραίτητη και επειδή

1. ο όγκος των αιτημάτων που υποβάλλουν οι γονείς για την αξιολόγηση των παιδιών τους είναι τεράστιος
  2. πολλές φορές οι γονείς επικοινωνούν με την υπηρεσία μας και υποβάλλουν αίτημα  χωρίς να είναι ενήμερο το σχολείο

σας  ενημερώνουμε ότι το ΚΕΔΔΥ Πέλλας θα ζητά από τους γονείς, προτού καταγραφεί το τηλεφωνικό τους αίτημα για αξιολόγηση του παιδιού τους , να  έχουν ζητήσει γραπτώς από το σχολείο περιγραφική παιδαγωγική έκθεση για το παιδί τους, η οποία θα μας αποστέλλεται  υπηρεσιακά από το σχολείο.

Η άμεση επικοινωνία των γονέων με το σχολείο θα βοηθήσει στην  ανάπτυξη κινήτρων  στους γονείς για συνεργασία  με το σχολείο και τελικά στην καλύτερη εκπαιδευτική αντιμετώπιση και πορεία του/της μαθητή/τριας.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιεσδήποτε διευκρινήσεις.

Συνημμένα αποστέλλουμε   υπόδειγμα αίτησης του γονέα προς το σχολείο για περιγραφική αξιολόγηση.

ΑΙΤΗΣΗ

Η Αν. Προϊσταμένη του ΚΕΔΔΥ Πέλλας